Postovani, trebala bi pomjeriti mjesecnicu 3-4 dana. Cula sam da se moze mjesecnica odgoditi kontracepcijskim pilulama. Nisam nikad pila kontracepcijske pilule pa ne znam ni koje bi mi odgovarale. Buduci da mi je ovo hitno nemam vremena otici ni ginekologu. Molim Vas da mi kazete da li je opasno odgadanje mjesecnice na ovaj nacin i koje bi mi pilule preporucili tj. kako da ih koristim. Imam 33 godine.

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Nije potrebno da uzimate kontraceptive, uzmite Primolut-nor 2x1 pocnite 5 dana pre ocekivanog ciklusa i pijte ga najmanje 10 dana (jedna kutija). Kada prestanete sa terapijom dobicete ciklus. Radi se o gestagenu (vestackom progesteronu) - hormonu koji se inace normalno luci u drugoj fazi ciklusa.