Interesuje me da li to sto je mom muzu pronadjena bakterija strptococcus beta haemolyticus grupa B, kada je radio spermokulturu, znaci da ja necu moci da radim HSG dok je on ne izleci. Znaci li to sto je on ima, da je imam i ja? I, naravno, ima li veze postojanje pomenute bakterije sa nemogucnoscu zaceca? Hvala Vam unapred!

    Odgovoreno: 28. 02. 2008.
    • Na to pitanje odgovor ce biti rezultat V+C brisa- ja ne mogu znati da li i Vi imate, ali je verovatnoca velika. Protokolarno ne mozete raditi HSG ako vam V+C brisevi nisu u redu (to bi bio vitium artis- greska lekara) tako da svejedno ovu analizu u toku pripreme morate uraditi i ako je pozitivan nalaz leciti po antibiogramu. Moze biti uzrok steriliteta.