Postovano dr.,imam jedan problem i neznam da li treba da se zabrinem i odem kod ginekologa odmah ili mogu da sacekam sledecu kontrolu jer imam zakazan ultrazvuk u aprilu mesecu.Posle menstruacije narednih 10-tak dana imam jak miris iz vagine koji mi jako smeta narocito dok imam odnose.Medjutim taj miris nestane nakon 10-tak dana.Da li je taj miris prisutan kad bi trebala biti ovulacija,napominjem da sam na kontraceptivnim pilulama oko 9meseci.Ultrazvuk mi je zakazan zbog ciste 2cm pored jajnika koju vec takodje kontrolisem nekih 9meseci i zato sam na pilulama.Posle tog ultrazvuka planiram trudnocu ako je sve u redu tj.ako ta cista nije narasla.Da li ta cista moze da naraste ako ja prestanem sa pilulama jer mi je doktorica rekla da pijem pilule da ta cista ne bi rasla.Jel moze cista jednostavno da nestane?Da li mogu planirati trudnocu ako je cista jos prisutna a iste je velicine ili je cak narasla?Imala sam kiretazu zbog missed ab.prosle godine u maju.Hvala puno

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Neprijatan miris je posledica bakterijske vaginoze (predominacija anaerobnih mikroorganizama) sto je cest poremecaj u seksualno aktivnih (ali i neaktivnih ) zena. Terapija koja ce pomoci je Tabl. Orvagyl 2x1 od 400 mg 7 dana i Vi i partner a Vi i vaginalete Orvagyla sve vreme terapije. Za vreme lecenja bez sex. odnosa i alkohola. Posle terapije mozete uzeti oralno probiotik Laktogin (po uputstvu) ili Vag. Laktovag 2x1 7 dana sto ce stabilizovati poremecenu vaginalnu floru. 2 cm nije cista vec obican folikul- koji ce nestati i nece praviti nikakav problem za buducu trudnocu