Postovani dr Stefanovic,molim Vase misljenje o eventualnim rizicima  epiduralne anestezije pri porodjaju(prednosti su evidentne)?Hvala

    Odgovoreno: 23. 02. 2008.
    • Ceo razvijeni svet uspesno primenjuje ovu metodu kojom se zena obezboljava a" bol smirivati bozansko je delo" tako da ja mogu da kazem da se radi o dobroj metodi koja naravno nije savrsena. O problemima same anestezije ne mogu da komentarisem jer nije moja oblast, ali sto se tice akuserskog dela poznato je da je izlazna vakuum ekstracija glavice bebe cesca u ovakvim porodjajima jer izostaje rotacija glavice na izlazu zbog relaksacije medjice. Dakle u svemu dobrom ima poneceg loseg i obratno. Sve u svemu dobra metoda i ne treba se plasiti njene primene.