Postovani doktore! Pokusavam da ostanem vec vise od godinu dana u drugom stanju i nista.Svi rezultati i moji i suprugovi su u redu a trudnoce nema.Kupila sam meyby baby mali mikroskop za utvrdjivanje plodnih i neplodnih dana,ne znam da li je on tacan i precizan?Imam probleme sa vratnim djelom kicme jer radim kancelarijski posao,tako da cesto imam glavobolje i skoro svaki dan pijem cafetin za glavu ili lexilium za smirenje pa mi bude bolje.Mogu li ti lekovi biti uzrok sto nikako da zatrudnim? Unapred vam hvala

    Odgovoreno: 21. 02. 2008.
    • Ti lekovi nisu uzrok Vaseg problema, ali nisu ni resenje za Vas- potrebno je da se obratite Dr fizikalne medicine kako bi se ublazile posledice Vaseg posla. Sto se tice steriliteta (a o njemu mozemo govoriti jer je proslo 12 meseci bez zastite a trudnoce nema - po definiciji) potrebno je da se obratite ginekologu jer ipak neki problem postoji. Dok se ne javite ginekologu pokusajte da ne razmisljate imperativno o trudnoci- mozda pomogne opustanje. St se tice plodnih dana m-b je relativno ok, ali potrebno je voditi ljubav 1 u 4 dana i to je dovoljno da i bez m-b "ubodete" plodne dane (ako ih ima- predlazem folikulometriju i ciljane odnose).