postovani doktor,imam puno pitanja.prije 7 mjeseci otisla sam na prvi ginekoloski pregled. u braku sam i planiramo djecu.ustanovljeno mi je da imam e.coli i jake upale.lijecim se vc 7 mjeseci.E.coli je nestala ali se pojavila klebsiela,cervikalni bris je sterilan,urin je sterilan.ponovila sam papa test znatno je bolji nego prije 7 mjeseci,ali i dalje mi se pojavljuje gradnaralla vaginalis ++,mjesana flora++.,vaginalni sekret imam VI grupu,a imala sam i II,III, i v. Lijecili smo se i ja i muz.Pila sam metrozol tablete,bactrin,xiclav,nitrofurantoin,secnezol, vaginolete canesten,metrozol i nistatin.Doktorica mi do sada nije preporucivala trudnocu,sada kaze da mogu da nije toliko lose da cu se moc nastaviti lijeciti u trudnoci.mi smo vec poceli da radimo na tome,jer zelja za dijetom je prevelika.sta vi kazete,da li to moze biti opasno i rizicno.Neprestano mislim na to,al se ipak bojim,sad je mozda i kasno jer sam mozda i trudna.unaprijed hvala

    Odgovoreno: 20. 02. 2008.
    • Slazem se sa Vasom Dr- mozete krenuti u akciju (sto vec radite). Ako ne uspete uz prve savetujem da posle sledeceg ciklusa ponovite terapiju Neopenotran vaginaletama 2x1 7 dana - terapija ce se zavrsiti do plodnih dana tako da i u tom ciklusu mozete "raditi" na detetu