U braku sam 3 godine i jos uvek nisam ostala u drugom stanju.Imam 33 godine.U cilju priprema za vantelesnu oplodnju uradila sam veliki broj testova.Pozitivna je bila Klamidija i ureaplazma.Koriscenjem odredjenih lekova to je sanirano i sada su ti testovi negativni.Medjutim Papa test je pokazao trecu grupu,tesku diskariozu i koilocitozu.Da li to znaci da imam rak vrata materice,da li je to izlecivo i koje su sanse da radjam?Ponekad imam jake bolove u trbuhu.Suprugovi rezultati su u redu.Svi ovi testovi su radjeni u novembru 2007.-me.U medjuvremenu sam dobila Hepatitis A koji je sada izlecen pa nameravam da se posvetim ovom problemu.

    Odgovoreno: 18. 02. 2008.
    • Potrebno je da dovrsite dijagnozu promena na grlicu- znaci ciljana biopsija kolposkopski sumnjivih slika i kiretaza cervikalnog kanala. H-P analiza ce dati definitivnu sliku karaktera i dubine promene na grlicu i shodno tome ce se grlic tretirati (moze biti neki od ablacionih tretmana: "spaljivanje" ili Laser, ili konizacija-sve zavisi od H-P nalaza). Bez obzira na vrstu terapije a ona ce biti definisana nakon H-P analize moci cete da radjate. Znaci dovrsite dijagnostiku promena na grlicu- to je osnovno.