Poštovani doktore, Hvala vam na svim odgovorima do sada Imam jedno kratko pitanje trudna sam već 12 nedjelja bila sam na dva ultrazvuka medjutim doktorka mi nije rekla apsolutno ništa nit o mojoj trudnoči tj. terminu poroda nit o prehrani eventualnim vitaminima potrebnim nalazima i sl. pitala sam al je odgovor bio sve je u redu nema potrebe... medjutim iako nemam nekim problema niti bolova htjela bih prekontrolisati krv ili napraviti neke dodatne analize pa me interesuje da mi vi date savjet koji se to nalazi preporučuju uradit u ovom dobu trudnoće i što bih Morala napravit bez obzira na sve Imam jos jedno pitanje za ovo vrijeme trudnoće nisam imala mucnine ili žgaravicu u stomaku samo mlo oslabljen apetit koji mi se polako vraća ovih dana trudim se jesti zdravo i umjereno al ujutru imam neopisive napade gladi i muku u želudcu sve dokle nešto ne pojedem kako se to može spriječiti i šta može biti uzrok takvih napada gladi koji se dešavaju samo ujutru Hvala Unaprijed

    Odgovoreno: 15. 02. 2008.
    • Ne treba biti previse revnosan i traziti problem tamo gde ga nema. Koliko vidim vasa trudnoca tece ok i ja bih Vam predlozio da sada uradite krvnu sliku, secer u krvi i urin- nista vise. Dalje sto se tice mucnine mozete uzeti Bedoxin 2x1 i folnu kiselinu - do 16.-te nedelje. Ja mojim trudnicama savetujem zdravu hranu bez koncentrovanih ugljenih hidrata ( zameniti belo brasno, koncentrovane secere, slatkise, testenine crnim hlebom, integralnim brasnom vocem i povrcem- pripremljenim zdravo), forsiranje ribe u ishrani (losos, skusa, sardina) i magnezijum. Sto se tice ovih suplemenata u trudnoci mozete uzeti mamavit ili maternu ali posle 18- nedelje trudnoce mada ja licno mislim da ako se hranite zdravo dodatne tablete nisu potrebne. To sto Vam se ujutru javlja je posledica normalnih zbivanja u trudnoci - proci ce.