Menstruacija mi kasni cetiri dana, ja sam uradila test BABY RAPID i on je pokazao pozitivan rezultat, medjutim crta koja potvrdjuje trudnocu bila je bledo roze a ne crvena ko na slici, inace sam otisla kod ginekologa ali nisu mogli da utvrde pregledom da li sam trudna,jer i ako jesam trudnoca nije veca od 2 nedelje.Ono sto bih naglasila je da nisam imala rizican sex, po pitanju toga da zatrudnim, sve je uobicajno bilo,menstruacija mi se poremetila od letos, postala je neredovna, kada sam drzala dijetu.Od tada ili kasni ili stigne pre vremena.Inace poslednjih dana imam bolove u donjem delu stomaka koji se proteze do kicme,nemam simptome trudnoce, a verovatno je i rano...ako sam uopste trudna???Inace imam 23 godine i nisam do sad bila u drugom stanju...a ako jesam ne bih zadrzala dete...molim vas da mi odgovorite da li test moze biti lazano pozitivan i da li neka uplala jajnika ili materice, besike moze proizvesti lazno pozitivan rezultat testa. Hvala vam unapred! POZDRAV

    Odgovoreno: 15. 02. 2008.
    • Moze se desiti lazno pozitivna ili lazno negativan rezultat rapid testova, ali istini za volju-retko-vrlo su pouzdani. Da bi ste bili sigurni uradite BHCG (iz Vase krvi- nije skupa analiza). Njegovo prisustvo ukazuje na trudnocu 100% (to je hormon koji se luci samo u trudnoci).

Komentari na pitanje: #3099

    • Postovani, kasni mi menstruacija vec nedelju dana, i jutros sam uradila test ( test tracica je u pitanju ) i pokazale su mi se dve linije, sem sto je druga linija bila znatno bledja od test linije. Da li sam trudna, kao sto prizeljkujem da jesam? Hvala