ovako, juce uvece sam pocela da osecam kao da imam temperaturu, i kada sam prvi put merila imala sam 37, kasnije u toku noci sam je skidala pomocu obloga sa sircetom i vodom, ali non-stop mi je varirala oko 38,u medjuvremenu sam popila polovinu paracetamola od 500, i ujutru drugu polovinu, sada u toku dana mi je varirala taman je skinem na 37 ona opet ode gore. sta da radim kako da je spustim na normalu? da li ce lekovi i temperatura stetiti bebi? ja sam u 10 nedelji trudnoce. uunapred zahvalna

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    • Ako temperatura prelazi 38 C, uzmite Paracetamol (celu tabletu slobodno- on se moze koristiti u trudnoci). Naravno pokusavajte da kolicina lekova bude minimalna- ali ne dozvoljavajte porast termperature jer i ona moze delovati stetno. Uzimajte mnogo tecnosti (limunade, cajevi- ispiranje organizma je neophodno) i dosta Vit C. Ako stanje potraje (obicno se ove virusne epizode zavrse za dan do tri) ukljucite neki antibiotik iz grupe penicilina ( Panklav) ili Cefalosporina (Cedax, Palitrex) ili Eritromicin. Kada prodje temperatura kontrola kod ginekologa.