Molim Vas da me uputite u lecenje kandide, koju imam vec duze vreme. Imam  23 godine i decka 3,5 godine. Januara 2005. godine sam prvi put dobila  candidu (bris je pokazao grupu sekreta 3 i kandidu) koja je uspesno  izlecena posle canesten 3 vaginaleta. Imala sam tipicne simptome za  kandidu. Papa test je uredno uradjen i sve je u redu. Aprila 2006.  pocinjem da pijem microgynon iskljucivo za kontracepciju. Par meseci posle  toga dobijam eserihiju koli, a nakon lecenja antibioticima i kandidu.  Kandidu sam uvek lecila canesten 3 vaginaletama (po odlasku lekaru), ali  se ona uvek vracala. Sada je u akutnoj fazi, dakle od simptoma je  prisutan jedino sekret neprijatnog mirisa i nista vise. Poslednjim  pregledom je utvrdjena i blaga suvoca sluzokoze zbog cega sam uzimala  Lactogyn kapsule 3 kutije da bi se vratila narusena ravnoteza. Posle svake  terapije, lekar kaze da nema potrebe da dolazim na kontrolu, a kandida se  uvek vraca. Da napomenem da se i decko lecio iako nije imao simptome. !  Zanima me da li treba jos neke pretrage da sprovedem, jer ne mogu nikako  da je izlecim?  Prestala sam da pijem microgynon pre par meseci, a hormonska kontrola i  rezultati krvi su bili u redu.  Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 05. 02. 2008.
    • Moj savet je da tretirate gljivice jednom tabletom Diflukana od 150 mg (oba partnera) zatim da upotrebite Canesten 3 vaginalete i uzmete ili vaginalete Laktovag 2x1 7 dana ili oralni vaginalni probiotik tabl Laktogyn 2x1 a zatim 1 dnevno za prevenciju. To je stimulacija rasta prirodne vaginalne flore. Vaginalna sredina nije konstantna i stalno je podlozna uticajima-razlicitim- te ce ta borba stalno trajati. U sledeca dva ciklusa nepsredno posle menstruacije po jednu Vag. Canestena1. Proverite secer u krvi, izbegavajte zacinjeno, ljuto i slatko.