Imam 30 godina. Prije devet mjeseci sam rodila. Imala sam urednu trudnocu  i uredan porod, prije toga uvijek uredan ciklus. Često bolne menzise, ali  nikakav drugi problem. Ipak doktor mi je na samom početku trudnoće  dijagnosticirao polucistične jajnike. Šta to tačno znači, koje probleme  može uzrokovati i može li se liječiti?

    Odgovoreno: 03. 02. 2008.
    • To je bio samo nezgrapan opis onoga sto je dr video ( nekoliko folikula na jajnicima)- Vi ocito nemate PCOSY (sindrom policisticnih jajnika) koga karakterisu: policisticni jajnici zadebljane kapsule (8-10 cisti na svakom jajniku), hormonski poremecaj, hronicna anovulacija( i posledicni sterilitet), povecana tezina, pojacana dlakavost, insulinska rezistencija...Cuvajte bebu ne razmisljajte o ovome i spremajte se za jos.