Dragi doktore,interesuje me, s obzirom da imam zakazanu laparoskopsku  intervenciju, da li će se tom prilikom videti da li su jajovodi prohodni i  da li ću nakon toga morati da uradim i histeroskopiju pošto sam obaveštena  (možda i pogrešno) da se materica pri laparoskopiji vidi samo spolja.Moj  problem su pored ostalog i oskudne menstruacije. Ukoliko se sluzokoža  endometrijuma tokom meseca podebljava do propisanih granica (dokazano  ultrazvučnim pregledom), zašto se ne ljušti ili ako se ljušti gde odlazi  ta krv, jer ja nemam menstruaciju već samo par kapi u određenom terminu,  već godinama. I samo još jedno pitanje, da li je histeroskopija bolna, da  li se radi u anesteziji (imam hronične bolove u maloj karlici duže vreme).  Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 28. 01. 2008.
    • Potrebno je kod Vas uraditi i histeroskopiju (dobro ste obavesteni) i to najbolje kada Vam se radi laparoskopija (u anesteziji). Videce se i prohodnost jajovoda a ove dve metode pruzice odgovore na Vasa pitanja.