Zelela bih da vam se obratim u nadi da cete mi pomoci.  Jos uvek nisam imala odnose,ali mi se pre godinu dana pojavio pojacan  sekret,uz peckanje i svrab.Bila sam do sada kod cetiri ginekologa,i svako  prica svoju pricu.Prvi put me nije doktorka ni pregledala,samo me je dala  daktanol mast i svrab i peckanje su nestali,ali je sekret i dalje osao  pojacan(bezbojan).Nakon nekoliko nedelja simptomi se ponovo vracaju i ja  opet odlazim kod ginekologa.Tada me ona pregledava i kaze da su ti  simptomi od prekomernog konzumiranja antibiotika i daje mi daktanol mast i  nistatin tablete.I ponovo situacija ista,simptomi se vracaju.Odlazim ja i  po treci put,sad kod druge lekarke i ona mi da da radim vaginalni  bris.Vaginalni bris je III.grupe i tada mi prvo daje Povidon jod mast,koji  ne pomaze,pa nakon nekoliko dana i neku drugu mast,ne znam vise ni kako se  zove.Simptomi nisu ni prestajali.  E onda odlazim pre mesec dana ponovo sada vec kod cetvrtog ginekologa i  ona mi uzme bris i posalje me u higijenski(posto se lecim u studentskoj  poliklinici).  E sad bris je AB,a nalaz glasi ovako:Celijski dertritis bez naznaka  bakterija i gljivica,vag.sekret bez patogenih bakterija.Odnosim joj  rezultate i kazem da i dalje imam simptome gore navedene,a ona mi kaze da  je to infekcija koju sam imala u raspadu i posto jos uvek nisam imala  odnose kaze da se ispiram kamilicom,a to meni nista ne pomaze. Molim  vas kazite sta da radim,jer vise nemam poverenja ni u privatnike,ni u  lekare doma zdravlja,ni u koga.  Zelim da imam odnose sa deckom,ali ne smem zbog svega ovoga.  Hvala u napred!

    Odgovoreno: 28. 01. 2008.
    • Zadnji ginekolog je postupio onako kao bih i ja. U nalazu nema patogenih bakterija vec samo celijskog detritusa (nema naznaka bakterija i gljivica- tako pise). U tom slucaju moj predlog je da jedno 5-7 dana stavljate vag. Betadin uz paralelno koriscenje tabl.Laktogyn 2x1 10 dana ( oralni probiotik za sredjivanje vag. flore).