dobar dan doktore sve najlepse u ovoj godini i hvala vam puno na  dosadasnjoj pomoci mene zanima vec sam vam pisala da smo i suprug i ja  uradili sve analize i sve je u redu po vasoj preporuci smo uradili asa i  poskoitalni test antispermatoyoidna antitela su mi sto znaci da je  rezultat u redu medjutim spermatozoidi se vrte u krug sluz je lepljiva  staklastog izgleda spermogram je u redu oko 60% pokretnih danas mi je  radjena kolposkopija oko spoljasnjeg matericnog usca vecim delom na  prednjoj usni ostro ograniceno polje REE koja je delom Schiler negativna a  delom se slabo i nehomogeno boji jodom sta to znaci i da li se mozda zato  spermatozoidi vrte u krug moj gineklog smatra da je jako tesko da se moj  partner i ja ne poklapamo misli da je nesto drugo u pitanju a sve smo  ispitali sto je trebalo molim vas pomozite mi sta bi to moglo biti pozdrav  hvala vam puno na svemu

    Odgovoreno: 22. 01. 2008.

    • Promena na grlicu nije uzrok loseg postkoitalnog testa ( radi se o reepitelizaviji)- sto je cest nalaz. Ako je Pa uredan samo redovne kontrole. Mislim da sam Vam predlozio inseminaciju kako bi se "preskocio" grlic- odnosno taj los cervikalni faktor. Ako nisam to je moj predlog. Uradite max. 3 inseminacije ( sa medijumom) ako ne ide spremajte se za IVF.