Postovani dr Stefanovicu pisem vam po drugi put u nadi da cu konacno  pronaci resenje za svoj problem, u pitanju je Chlamidija koju bezuspesno  lecim skoro godinu dana.Prva terapija bila je 1g hemomicina i 10 dana 2x  dovicin-test je bio pozitivan,zatim 1g klaritromicina pa 7 dana  eritromicin 4x dnevno i amoksicilin 7 dana4x dnevno ni ova terapija nije  davala rezultate, nakon toga visiren i dovicin i td. Interesuje me da li  postoji neka novija savremena sema lekova koja daje rezultate?Sta mislite  o terapiji levofloksacinom ,nju jos uvek nisam probala?Moram da napomenem  da su se nakon silnih antibiotika pojavile i gljivice pa vise ne znam sta  pre da lecim.Unapred zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 20. 01. 2008.

    • Kada su takve uporne infekcije u pitanju morate probati razlicite lekove iz iste grupe ili cak iste lekove od razlicitih proizvodjaca, moraju se leciti oba partnera i bez odnosa za vreme terapije - sto vec sigurno znate. Probajte sa plivinim Sumamedom, Makropenom, Runacom ili Ketek-om- u dogovoru sa Vasim ginekologom. Neki od ovih ce Vam sigurno pomoci a ako ne uspete probajte sa Levofloksacinom (pretpostavljam da je i to makrolid). I alternativu ne treba izbegavati; preko ove komunikacije sam doznao da pomaze caj od rastavica, kupinovog lista i podbela pa probajte i to - ne moze da skodi. Gljivice cete srediti Canestenom 3 (ako treba 2 pakovanja) a zatim neka Vam naprave vaginalete sa eritromocinom koje cete koristiti za vreme oralne terapije nekim od navedenih antibiotoika.To su za sada lekovi koji su aktuelni- nista novo se nije pojavilo ili bar ja ne znam.