POSTOVANJE DOKTORE, ja bih pitala za izostanak menzesa,vec 11 dana mi  kasni radila sam test i pokazao je negativ ali ja se osjecam kao da sam  trudna imam bolove u grudima potemnjene bradavice,napuhan stomak,pocela se  debljati ,a pred svega imam problema sa stitnom zlijezdom pocela sam  koristiti terapiju da li je moguce da sam trudna  (a nebih zeljela)ili kasni zbog terapije  unaprijed zahvaljujem

    Odgovoreno: 12. 01. 2008.
    • Ako je test negativan- mala je verovatnoca da se radi o trudnoci- prilicno su pouzdani. Ipak da bi ste bili sigurni ponovite test (drugi proizvodjac). Veca je verovatnoca da postoji kompletna hormonska izmestenost jer su osovina Hipotalamus-Hipofiza-Tireoideja i Ht-Hf- Ovarijum povezane i mogu uticati jedna na drugu. Ako izostanak potraje konsultujte ginekologa jer moze biti i perzistentni folikul (nista strasno), koji ce Vam propisati adekvatnu terapiju.