pre mesec dana imala sam kontaktno krvarenje i obilnog,teskog mirisa  iscedak.nakon kolposkopskog pregleda i papa testa utvrdjena dijagnoza je  bila cervicitis acuta.papa je dao kokoidne bakterije,a mikrobioloski  rezultat negativan.ja i moj suprug pili smo citeral od 500 na 12h po jednu  tabletu.sve je bilo ok, nakon terapije,nije bilo vise nikakvog iscetka  niti krvarenja.pre nekin dan prosla mi je menstruacija i opet iscedak  zelene boje.pa me interesuje vase misljenje o terapiji i kokoidnim  bakterijama.bojim se da nije leceno nedoleceno,sta dalje i koja  terapija?unapred hvala

    Odgovoreno: 12. 01. 2008.
    • Ponovite VS V+C bris a muz bris uretre u drugoj ordinaciji- laboratoriji - obavezno sa antibiogramom. Uradite test na Chlamidiju. Najverovatnije se radi o neprepoznatoj (maskiranoj) ili neizlecenoj infekciji. Terapija po antibiogramu. Kokoidne bakterije je opis njihovog izgleda- a ne patogenosti (mogu biti saprofititi).