Postovani Dr najpre moram da Vam se zahvalim na svim pruzenim savetima do  sada. Mnogo ste mi pomogli.  Zanima me sledece, nakon PAPA III sa znacima kolicitoze, diskarioze i  hiperhromazije, radjena mi je biopsija i spaljivanje ranice na grlicu na  materice. Nalaz biopsije je glasio LSIL Condilomata plana. Na kontroli je  Dr rekla da je jos "nesto" ostalo na grlicu i da su kondilomi zanemarljivi  i da uzmem Flogocit mast da mazem. Ponovljen je PAPA test i evo upravo sam  dobila nalaz, koji glasi PAPA II sa znacima hiperhromazije. Sestra mi je  samo dala nalaz i rekla kontrola za 3 meseca.  Zanima me Vase misljenej i sta znaci ovaj nalaz?   Unapred zahvalna,

    Odgovoreno: 12. 01. 2008.
    • Po rezultatima PA testa sve je u redu- jedino je mozda Vasa Dr videla nesto kolposkopski sto joj je sumnjivo- ako je tako neka ponovi intervenciju na grlicu. Mast Flogocid je antibiotska mast i ne moze ukloniti "nesto" sa grlica jer da moze ne bi se radio laser ili DTK.. Po nalazu biopsije Vi ste imali ravne kondilome na grlicu i premalignu promenu niskog inteziteta te je uradjena prava stvar- "spaljivanje". Neka Vam Vasa Dr objasni sta je to nesto i ako ga ima neka ponovi spaljivanje- to je pravi put za resavanje ako uopste ima problema.