Pošovani,  pokušavam da ostanem u drugom stanju skoro godinu dana, obavila sam sve  potrebne analize i konstatovano je sledeće:  1. Hronična upala levog jajnika  2.Našli su mi hlamidiju koju sam uspešno izlečila pre mesec dana.  3. Vadila sam krv na određene hormone kako bi videla da li imam ovulaciju  gde se pokazalo da imam redovne ovulacije.  4. Moji partner je takođe uradio sve potrebne analize i kod njega je sve u  redu a ovako igleda njegov spremogram  NEPOKRETLJIVI 0.50  SLABO POKRETLJIVI 0.16  POKRETLJIVI 0.34   Jedno nisam išla na HSG i ne želim da idem pošto sam čula od mnogih da je  taj pregled užasno bolan.  Ja Vas molim da ako je ikako moguće mi date neki savet, predložite  terapiju ili ako trebam još neke analize da uradim kako bi utvrdila zbog  čega već godinu dana ne ostajem u drugom stanju.   Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 01. 2008.
    • Spermogram Vaseg supruga nije dobar te je moj prvi savet da on poseti urologa (50% nepokretnih-to nije dobro). Dalje on treba da uradi i spermokulturu ( u dogovoru sa urologom). Za sada ja tu vidim problem- moze se pokusati sa inseminacijom, ali posto zavrsite sa urologom. HSG nije bolan i ne treba bezati od njega, a to je drugi korak u resavanju Vaseg problema. Ta dva koraka ce mnogo razjasniti eventualni dalji tok ispitivanja i delanja.