U prethodnim mejlu sam objasnila situaciju ali mozda je trebalo da kazem  jos neke podatke.Imam 22 godine,nisam radjala ni imala abortuse. Rezultati  briseva: DMP:Epitelne celije,veci broj raspadnutih PMN leukocita, Gram  poz.diplokoke. Patogene bakterije nisu izolovane.  Inace,nemam puno kondiloma (mozda 6,7)i nisu veliki ni bolni.Da li je  bitno da se ta intervencija sto pre uradi? (Drugi ginekolog mi je video tu  promenu na grlicu jos maja 2007.) Da li je bolje da to uradim za par dana  ili sledeceg meseca posle menstruacije?

    Odgovoreno: 08. 01. 2008.
    • Bris Vam je u redu- sto se tice kondiloma treba ih skinuti jer ce prilikom pada imuniteta ili u trudnoci doci do njihovog bujanja. Nista nije hitno- sacekajte da prodje sledeci ciklus i onda u jednom aktu resite i kondilome i grlic (ja se bas ne secam koja je promena bila, ali ja uvek savetujem da se pre "sredjivanja" problema na grlicu uradi ciljana biopsija i H-P dijagnoza uzorka).