Desila mi se druga vanmaterična trudnoća i moj lekar kaže da više nemam jajovode. Da li je, makar u teoriji moguća neka ponovna trudnoća jer sam čula za mogućnosti oplodjenja u trbušnoj duplji. Stvarno sam u strahu. Molim Vas ubedite me da više nikada neću ostati trudna!

    Odgovoreno: 20. 02. 2009.
    • Nećete jer su patrljci jajovoda podvezani prilikom operacija da bi se zaustavilo krvavljenje i jajovodi bili odstranjeni. Vaša materica više ne komunicira sa trbušnom dupljom pa samim tim ne postoji mogućnost vanmaterične trudnoće [ ni abdominalne]. Budite bez bojazni.