Poštovanje,
    Problem koji ja imam su kondilomi tj. ustanovljeno mi je pre 5 dana da imam 2,3 spoljašnja i ginekolog mi je rekao da moram na spaljivanje i ništa detaljnije. Mene interesuje da li postoji neka druga metoda rešavanja ovog problema sem intervencije, da li postoje neke kreme (čula sam za Aldara kremu, ali je nema kod nas) kojim može to da se povuče ili nešto slično...? Ako ne postoji koji je najbolji način da se rešim istog? Takodje me zanima ako ja imam virus da li se to odnosi i na mog partnera s' obzirom da se to kod njega nije manifestovalo i da li bi trebalo da on poseti urologa ili dermatovenerologa?
    Hvala Vam unapred...

    Odgovoreno: 19. 02. 2009.
    • Muskarci su vektori i obicno nemaju manifestnu infekciju. Ukoliko nista ne primecujete nema potrebe da posecuje lekara. Najbolji nacin za skidanje kondiloma je Laser [najbrzi je oporavak posle toga]. Ako ih ima samo par i ako nisu veliki mogu se skinuti hemisji: trihlorsircetnom kiselino ili Clavexom, ali nikako sami- iskljucivo ginekolog to mora da uradi [ opasne opekotine mogu da se naprave]. Aldare nema kod nas [ moze za sitme kondilome].