Postovani,
    22. januara mi je laparoskopski odstranjena vanmatericna trudnoca iz desnog jajovoda (jajovod nija odstranjen). 10 dana kasnije na pregledu je uocena vodena cista na desnom jajniku velicina 4cm. dve nedelje kasnije cista je dostigla velicinu od 6 cm. Imam nekoliko pitanja. Da li je uobicajeno da se ciste pojavljuju nakon vamatericne trudnoce? Sta je najpametnije raditi sa ovakvom cistom (zelimo jos dece. Prva trudnoca bez komplikacija u 2007.) ? Kada mogu pokusati da odtanem ponovo trudna?

    Odgovoreno: 16. 02. 2009.
    • Nije uobicajeno da se javi cista, ali posto je prosta verovatno ce reagovati na medikamentozni tretman [lekovima]. Javite se ginekologu koji ce uvesti verovatno oralnu kontracepciju i himoral sto ce uticati na izlecenje ciste. Pauza 6 meseci a zatim ponovo krenite u akciju [dete].