Poštovani doktore,
    Imam ogromnu ranicu na grliću materice međutim ostala sam trudna tako da je sada nemoguće bilo šta raditi po tom pitanju. Doktorka koja je radila kolposkopiju me je uplašila rečima :"Niste smeli da ostanete trudni sa ovakvom ranicom". Šta vi mislite o tome? Da li može da se sve još više iskomplikuje posle još jednog porođaja?

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Mislim da Vas bezrazlozno plasi. Uradite PA i ako je II ne sekirajte se [a bice]. Prirodan porodjaj ima reparativni efekat na promene na grlicu. Svejedno- nastavite trudnocu uz redovnu kontrolu sekreta , V+C brisa a posle porodjaja kontrola, biopsija i tretman grlica na osnovu H-P nalaza.