Postovani,  pre 2 meseca radjena mi je krioterapija na grlicu materice(papa test II  grupa, stepen cistoce vaginalnog sekreta - IIIa), i na kontroli mi je  utvrdjeno sporije zarastanje, zato mi je doktorica napisala recept za  albothyl vaginalete 1xnedeljno.   Da li je istina da one imaju kancerogeno dejstvo i da li smatrate da je  potrebno da se obratim drugom doktoru, ili da primenim tu terapiju?   Hvala

    Odgovoreno: 29. 12. 2007.
    • Ove vaginalete su ranije bile u upotrebi- i uopste krioterapija i terapija albotilom su iz nekih proslih vremena ( ne kazem da su lose, ali danas je taj vid terapije napusten) tako da su moja iskustva minimalna. Znam da se ove vaginalete daju kada postoji uporna bakterijska infekcija i kada je potrebno "brzo" ciscenje vaginalnog i cervikalnog brisa. Licno ne vidim razlog za takav vid terapije te savetujem da potrazite i drugo misljenje.