Poštovani,
    Nisam znala kome tačno da se obratim za ovo pitanje pa se nadam da će vaš stručni tim moći da mi da odgovor. Naime, problem koji imam najčešće se javi nakon seksualnog odnosa(do 24 sata nakon) i zna da traje nekoliko dana, mada ne konstantno već "u talasima"- tokom dana više puta prestane pa se opet vrati. Radi se o osjećaju pritiska na debelo crijevo i ponekad nečega što bih opisala kao žarenje u istom predjelu. Sve to meni izgleda kao osjećaj da bih trebala imati stolicu, ali najčešće nije tako. Ako se simptomi pojačaju, onda reaguju i mokraćni kanali, pa trčim u wc kao da mi je bešika prepuna, što nije slučaj. Čaj od brusnice smiruje ove druge simptome, ali i dalje ostaje onaj neprijatan osjećaj pritiska na debelo crijevo. Ako je bitno za ovo, napomenuću da sam na redovnom ginekološkom pregledu radila briseve na prisustvo bakterija i gljivica i sve je bilo u redu (mikoplazma i ureaplazma uredna, u vaginalnom brisu nekoliko puta su se pojavljivale različite bakterije- asimptomatski- za što sam popila nekoliko vrsta antibiotika i koristila par vrsta vaginaleta), suprug je takođe radio bris uretre i kod njega su par puta pronađene bakterije koje je tretirao antibioticima, a takođe je sve bilo asimptomatsko. Mada sve ovo nije naročito bolno i nije konstantan problem već se javi ponekad, voljela bih da znam šta je u pitanju. Unaprijed hvala i sve pohvale za vaš rad!
    Pozdrav, Nana

    Odgovoreno: 15. 02. 2009.
    • Ono sto opisujete najvise lici na tenezme- lazne pozive na stolicu te bi moj savet bio da se izvrsi pregled debelog creva. Sa ginekoloske strane zavaljena materica ili miom na zadnjem zidu bi mogla da budu uzrok Vasih problema, ali to bi verovatno do sada znali. Takodje proverite uz-cno bubrege.