Poštovani,
    prošle godine juna meseca sam imala spontani i od tada ne mogu da ostanem u drugom stanju. Redovno dobijam ali nemam poldne dane. Imam višak kilograma i ne znam da li to smeta. Prošli put sam uz pomoć KLOMIFENA koji mi je podstakao rad jajnika ostala trudna. Da li i sada to da pijem ili šta da drugo. Radila sam VS PA Mico i ureoplasmu Test na viruse i kandidu i sve je negativno. Da li je moguće da Klomifen izaziva pojavljivanje cisti?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 14. 02. 2009.
    • Prvi korak u resavanju Vaseg problema je redukcija telesne tezine i ispitivanje hormonskog statusa. Drugi korak bi bio stimulacija ciklusa Klomifenom uz kontrolu ginekologa [folikulometrija], indukciju ovulacije [pregnilom ] i ciljane odnose ili inseminaciju. Nestrucna upotreba Klomifena moze uzrokovati pojavu hiperstimulacije i cisti na jajniku.