Zdravo poštovani doktore,
    imam jedno pitanje što se tiče vaginalnih stvari. Ja sam imala pre hormonalnu spiralu i kad sam je imala bila sam jako nervozna a što se tiče spolnog odnosa i oni su bili jako bolni. Živim u Finskoj i letos sam bila u Srbiji gde mi je doktorica odmah izvadila spitalu i možete misliti što se desilo, iz moje vagine je izaslo deci gnoja. Ja imam često iscjedke iz vagine koji izgledaju nekad beli nekad zelenkasti. Koristila sam razne preparate, to mi pomogne nekoliko dana pa se problemi ponovo ponove. To su kao ugrušci koji jako peču dole. A kad imam odnos ponovo me boli u predelu jajnika. Ja sam imala na obadva jajnika ciste to se maknulo kako kažu Finski doktori ali me zabrinjavaju ti ugrušci jer ja sam mirna 5-6 dana, zatim ponovo isto. Moje dete 4 godine ima streptokoke. Da li to ima nešto veze sa mnom jer sam počela danas jako da kašljem? Recite mi što da radim po ovom pitanju?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 14. 02. 2009.
    • Uradite grupu sekreta, V+C bris genitalne mikoplazme i hlamidiju i lecite po rezultatima - moracete da pijete i lekove [oralno] i da stavljate vaginalete. Ako niste u mogucnosti za Vas je sledeci predlog terapije: Tbl. Orvagyl od 400 mg 2x1 10 dana oba partnera; a Vi i vaginalete Makmiror kompleks jedno pakovanje. Za vreme terapije bez odnosa i alkohola.