Poštovani doktore,
    već sam Vam se javljala zbog mog problema, a to je povišen pritisak, zbog koga mi moj ginekolog ne preporučuje trudnoću. Sa prvim detetom porodila sam se mesec dana ranije zbog preeklampsije. Ja već nekoliko meseci uzimam samo Metildopu po preporuci kardiologa jer radim na trudnoći, ali pritisak mi varira nekad bude nizži, nekad normalan, a nekad povišen. Poslednju mens. sam imala 3. 1. i još nisam dobila. Nezaštićen odnos 19.1. Hvata me panika, ne znam da li da uradim test ili ne, želim jos jedno dete ali se i mnogo plašim, čak više i neznam da li želim ili ne. Stomak me pomalo boli već nekih 5 dana, sva sam nekako umorna i kao da mi trepere neki leptirići pu stomaku (ili sam umislila od silnog iščekivanja) imam redovne mens. Šta da radim ako sam trudna? Mogu li uzimati još nesto pored Metildope zbog variranja pritiska? U prvoj trudnoći mi nisu dali ništa sem Metildope i Bensedina. Nisam paničar ali se sada stvarno plašim. Šta ako pritisak ne bude mogao da se drži pod kontrolom? Imam 29 god. živim u maloj sredini u kojoj radi samo jedan ginekolog. Šta mi Vi savetujete?
    Hvala na strpljivosti da saslušate, želji da pomognete i stručnosti kojom odgovarate. Silvana

    Odgovoreno: 14. 02. 2009.
    • Ja sam za trudnocu i savet je da se javite ginekologu radi potvrde trudnoce. Ako Vas ginekolog ima problema sa Vama neka Vas posalje u neki veci centar. U trudnoci se moze koristiti nifelat, amlopin, hidralazin....Naravno najbolje je drzati Vas sto duze na Metildopi. Ne panicite- sve je resivo.