Kao prvo veliki pozdrav dr, izlecio sam kandidu pre 4 meseca sa canesten kremom i hipermanganom, u medjuvremenu sam primetio da mi je koza glavica  (glans - ako se ne varam?) suv-a??  Ok nista drugo na oko se nije primecila mozda malo posle odnosa pocrvene  sitne tackice hm....

    Odgovoreno: 22. 12. 2007.
    • Po opisu Vi najverovatnije imate povecanu osetljivost tog dela tela te je moguce da uz gljivicnu infekciju bude prisutna i bakterijska infekcija (balanitis), a takodje i virusna (herpes simplex). Znaci moguca je kompleksna mesovita infekcija narocito ako ste bili bolesni i imali problema sa imunitetom. Sto se tice gljivica - probajte sa Kansenom - on ima i antibiotsku komponentu te Vam je mozda to pomoglo, ili jos bolje i Vi i vasa devojka uzmite po jednu tabletu Diflukana u 1 dozi od 150 mg. Ako je Herpes onda Virumerz ili Aciklovir ( promena bi trebalo i da je bolna) i sto se tog dela tice potrazite misljenje i dermatovenerologa. Sto se tice Varikokele- prosirene vene uglavnom levog testisa (zbog specificnih anatomskih karakteristika venskog sliva l. testisa) one mogu biti uzrok remecenja spermograma i najcesci su uzrok muskog steriliteta a otkrivaju se slucajno - bez simptoma su. Zato je trazen spermogram. Lako se resava ukoliko ima potrebe.