Prije mjesec dana operirana mi je dojka i u otpusnom pismu mi je  dijagnosticirana difuzna cistična mastopatija. Zanima me nešto više o  tome. Imam 31 godinu, rodila sam prije 3,5 godine.Hvala

    Odgovoreno: 22. 12. 2007.
    • Mogu Vam reci uopsteno- kokretno obratite se hirurgu koji Vas je operisao. Radi se fibrocisticnoj displaziji- dobrocudnoj promeni koja se srece vrlo cesto (smatra se da je u osnovi posledica delovanja estrogena)- a zavrsna faza faza je formiranje ciste. Dojenje prevenira cisticnu displaziju te je i to savet.