Poštovani dr Stefanoviću,
     Porodila sam se pre 30 dana. Beba je bila krupna pa su mi radili epiziotomiju. Konce nisam vadila, ostali su da se sami resorbuju. Na mestu gde su bili konci sada su se pojavili bolni čvorići veličine zrna graška. Doktorka koja me poradjala kaže da se stvorilo "mrtvo tkivo" i preporučila da pijem Chymoral forte. Moje pitanje je: Da li kontraindikovano da pijem ovaj lek s obzirom da dojim bebu, ako nije, koliko dugo bi trebala da ga pijem? Da li će čvorići nestati i kada?

    Odgovoreno: 06. 02. 2009.
    • Nece Vam pomoci tako da nema svrhe da pijete ovaj lek. Probajte da cvorice mazete hepatrombinom ili u apoteci potrazite kremu za oziljke [ne znam ime preparata- ima ih dosta na trzistu]. Ako ne pomogne indikovano je hirursko odstranjenje [to je reakcija tkiva na konce i ako je "mrtvo" tkivo lek ne deluje na njega].