Molim Vas,
    da li mi možete reći kako se utvrdjuje postojanje infekcije gonokokom i trichomonas vaginalis? Koja je najpouzdanija metoda i da li se lako utvrdjuje? Da li može iz običnog brisa, grupe VS? Ili postoje posebni testovi kao za hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu? Koja je cena u privatnim laboratorijama, ako znate jer su mi rekli privatno da su obe 1000 din. a to mi izgleda malo? Mnogo pitanja, izvinite, ali laik sam po tom pitanju.

    Odgovoreno: 30. 01. 2009.
    • Lako se utvrduje iz VS [ ghonokok IV grupa; trihomonas V grupa]; Hlamidija i genitalne mikoplazme [ureaplazma i mikoplazma] zahtevaju posebne podloge te se zato posebno i uzimaju i mislim da kosta toliko koliko su Vam rekli [iskreno cene ne znam].