Poštovani,
    molim Vas da mi objasnite izveštaj biopsije posle konizacije Makro 1 konusni tkivni uzorak dimenzija 2,4 puta 2,4 puta 2 cm, uzet u celini 2 osrednji hemoragican sadržaj uzet u celini - Mikro 1 cervicitis chronica epidermisata cum cin 2 hsil.koilocythosis epithelli sqamosi cervicis uteri.na ivicama konizata nema cin promena. 2 polipus endometrii

    Odgovoreno: 29. 01. 2009.
    • U dostavljenom materijalu prisutne su premaligne promene Cervikalna Intraepitelna Neoplazija 2 [HSIL= teza intraepitelna promena-drugacije obelezavanje CIN 2]; koilocitoza= znak da je celija bila u kontaktu savirusom. U kanalu grlica prisutan je polip [dobrocudna promena]. Ono sto je dobro je sto su ivice konizata ciste- time je konizacijom lecenje zavrseno. Na dalje kontrole u prvoj godini na 3 meseca a zatim po nalogu lekara.