Poštovani doktore,
    u petom mesecu sam trudnoće. Radili su mi serklaž jer mi je spušten plod a ujedno i sužen grlić na materici. Pijem Verapamil i Partusisten. Moram da odmaram i uglavnom ležim sa podignutim nogama. Često imam bolove podno stomka. Imam problema sa stolicom i mnogo mi je tvrda..šta treba da pijem? Da li pored serklaža moram stalno da ležim? Imam 38 godina i prva trudnoća.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Za resavanje problema sa stolicom koristite parafinsko ulje 3x1 supena kasika pre jela; Laktomucil [ima ga u apoteci] i pokusajte da ishranom regulisete stolicu: slatko od sljiva, mekinje, pahuljice, kompot od sljiva.... Uvedite u terpaiju i Utrogestan 2x1 tbl vaginalno ili 2x2 oralno. Ne morate stalno da lezite, ali nikako preterana aktivnost- naprotiv- uglavnom mirovanje.