Već sam Vam postavila pitanje: devojčica 12 god.ima obilnu i dugotrajnu menstruaciju. Morala sam je povesti u bolnicu i dobila je injekciju ergometrina, posle čega je krvarenje umanjeno, ali su se javili jaki bolovi tako da sam joj dala Brufen. Najviše su me zabrinuli veliki ugrušci koji su se posle pojavili.
    Da li treba da paničim?

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Ne treba da panicite. Postoje kapi protiv krvavljenja [istog sastava kao injekcija koju je primila]- one pomazu kontrakcije materice i smanjuju krvavljenje - Metylergobrevin. Neka dete uzme 3x 10 kapi dnevno [slobodno]. Pratite kolicinu krvavljenja [broj ulozaka dnevno- dobro natopljenih]- ne bi trebalo da predje 6 kom. Ako se to desi potrebna je hospitalizacija i hormonska terapija koju ja ne mogu odavde da Vam diktiram.