Moja mama je pre 2 godine radila papa test na GAK i bio je druga grupa, sve je bilo u redu. U medjuvremenu je radila test još 2 puta u lokalnom Domu Zdravlja, zadnji put u martu, sve je bilo ok. Ovih dana je bila kod ginekologa na ultrazvuku i on joj je rekao da je primetio neke promene na grliću i rekao da uradi papa test.
    Da li je moguće da se u tako kratkom roku od marta do sad razviju neke opasne promene i da li mislite da će papa test biti u redu?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • UZ-cno nije moguce primetiti promene na grlicu te vrste, ali ga svakako treba poslusati. Moguce je da se promene na grlicu dese od marta do sada, ali kazem to se posmatra i dijagnostikuje kolposkopijom i uzimanjem PA brisa a ne UZ-om.