Poštovani,
    Nisam imala većih problema osim pojačanog sekreta. Uradjen je vaginalni i cerviklni bris - nalaz Enterococcus u velikom broju u oba brisa - terapija Marocen (ciprofloksacin) uz Polygynax vag. Terapija je ispoštovana ali u kontrolnim brisevima ponovo Enterococcus u velikom broju. Ne znam o čemu se radi, da li o nedovoljnoj terapiji ili nečem drugom? Prilično držim do higijene i dugo nemam odnose tako da mi izvor infekcije nije jasan.
    Molim Vas pojašnjenje i savet.
    Hvala unapred. Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 23. 01. 2009.
    • Izvor infekcije je digestivni trakt i sama infekcija nema veze sa higijenom- jednostavno anogenitalna regija je dobra osnova za infekciju, a neke zene su osetljivije. Neuspeh th takodje nije nista neuobicajeno- ove infekcije su vrlo rezistentne na th. Ponovite th po antibiogramu [sada neki drugi antibiotik] i pokusajte da Vam u apoteci naprave vaginalete sa ciljanim antibiotikom. Pijte Laktogin [oralni probiotik za vaginalnu floru].