Pre 3 nedelje mi je dijagnostikovan adeno virus igm vrednosti su bile pozitivne.Trenutno sam u 6 nedelji trudnoce.Moj ginekolog me je poslao u genetsko savetovaliste ali su oni trenutno bez termina za zakazivanje naredne dve nedelje.Pa bih vam bila zahvalna ako mi mozete reci nesto vise o dejstvu ovog virusa u tako maloj trudnoci.

    Odgovoreno: 16. 12. 2007.
    • Virus je delovao u periodu sve ili nista - znaci ako je trudnoca u uovom trenutku u redu nema razloga za sekiraciju plod nije ostecen i suprotno ako (UZ) nesto nije u redu sa trudnocom - virus je delovao i trudnoca nece uspeti. Do 56. dana trudnoce vazi zakon sve ili nista (noksa ili osteti plod da dodje do uginuca i pobacaja ili nema nikakvog ostecenja i plod se nesmetano razvija na dalje.)U svakom slucaju posetite i genetsko savetovalistge.