Moje poštovanje,
    sve pohvale zaa Vašu strpljivost sa svima nama:) Moj slučaj je sledeći - imam 23 godine i dugu vezu u kojoj smo više puta pokusavali da imamo odnose. Pošto nije išlo, otišla sam do ginekologa na konsultacije, sa željom za incizijom. Na moje iznenadjenje, ginekolog je na pregledu ustanovio da ja i NEMAM himen, da sam u nekim od pokušaja deflorisana. Naveo je da možda imam neku "unutrašnju fizičku prepreku" (?!!) ili da je u pitanju psihološki faktor. Deflorisana sam - a da momak nije ni ušao u mene? Ja sam po prirodi komunikativna, nisam stidljiva, niti povučena, niti stegnuta u pokušajima odnosa, čak šta više - u tome sam i ja aktivna i trudim se. Medjutim zbog svih tih neuspelih pokušaja ja sam sad malo izgubila volje. Čim ne uspemo, ja se rastužim, a onda i on, sve u krug... Ako se i nakon ovog odlaska kod ginekologa desi da ne uspemo...kako da pomognem sebi i njemu? Postaje mi teško. Kad već nemam himen kao prepreku, zašto ne ide penetracija (prstom je ok, i ne boli)?
    Puno pozdrava i najlepše hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 21. 01. 2009.
    • Moje pitanje je da li Vam je ginekolog plasirao spekulum? Posto je spominjao fizicku prepreku- moguce je da je vagina septirana- to postoji. Ako ulazi prst onda ce i polni organ to je sigurno. Probajte sa lubrikantom -bebi ulje- i ako i tada ne uspe onda posetite nekog drugog ginekologa i insistirajte na pregledu.