Poštovani doktore,
    Hvala Vam puno za dosadašnjih odgovora. Imam još jedno pitanje. 3 -či dan cikula uradila sam horm.status: FSH mIU/ml 5.9 (ref. 1.98-11.6); LH mIU/ml 6.64 (ref.1.98-11); Prolactin ng/ml 17.9 (ref.3.2-24.3); Estradiol pg/ml 19.2 (ref 26.5-161); Testesteron nmol/l 1.06 (ref. 0.19-2.67) i DHEA-S 2.78(ref 0.8-3.9).
    Na šta ukazuje mala vrednost estradiola? Imam 32 god., želim ostati trudna.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 01. 2009.
    • On je nesto ispod referentnog nivoa, ali se radi o fluktuantnom[stalno menja vrednosti] hormonu te se moze reci da Vam je status uredan i da ne treba da se brinete po tom pitanju. To je hormon jajnika odgovoran za prvu fazu ciklusa [za rast sluzokoze materice , ali i mnoge druge fine promene u celom zenskom organizmu].