Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #19275

    Poštovani,
    Javljam Vas se zbog problema koji godinama unazad imam sa upalama bešike izazvane eserihijom koli. Imam 29 godina i pomenuti problem imam od svoje 10 godine. Radjene su sve analize, snimanja i sve je u redu...jednostavno mi je rečeno da imam osetljivu bešiku i da moja creve proizvode nešto veću količinu ešerihije koli i da ću kroz život imati problema zbog toga. Medjutim nekada su upale bile blaže i dosta ređe dok sam sad došla u situaciju da upalu dobijam jednom mesečno. Probala sam sa svim mogućim antibiticima (po antiobiogramu), sa biljnim preparatima, čajevima i sl. Pre 10 dana sam počela da pijem Solubitrat čaj iz Nemačke i jutros sam ipak dobila upalu. Same upale su postale jače kada sam postala seksualno aktivna, i interesantno je da ih sad dobijam često nakon odnosa. Naročito je to izraženo od kada momak i ja ne živimo u istom gradu pa se viđamo svaki drugi vikend. Tad imamo učestalije odnose i ja obavezno nakon toga dobijem jake upale bešike. Ginekološki je sve u redu, redovno idem na preglede, kolposkopiju radim jednom godišnje (nalaz uredan) kao i Papa (uvek II grupa). Jedino imam malo problema sa pojačanim sekretom, koji medjutim meni ne stvara nikakve neprijatnosti (npr. svrab, peckanje, crvenilo...). Ponekad imam III a ponekad VI grupu sekreta. I tad dobijem vaginalete da koristim.
    Interesuje me Vaše mišljenje o tome šta bih mogla da uradim po ovom pitanju. Šta bi od ispitivanja trebalo opet da uradi? Postoji li način da makar umanjim učestalost pojave upala? Da li je moguće da jednostavno treba da se pomirim sa činjenicom da ću do kraja života imati ovaj problem? Meni to zaista nije normalno. Imam još jedno pitanje, a to je da li Palitrex utiče na efikasnost kontraceptivne pilule? Pila sam par godina Jenine pilula i napravila sam pauzu od nekih 8 meseci i pre mesec dana sam ponovo počela da ih koristim. Danas sam počela da pijem Palitrex, a inače sinoć sam popila poslednju pilulu i sad sledi pauza od 7 dana. Da li ovaj lek može da poremeti efikasnost pilule? Takodje me interesuje da li čaj Solubitrat takodje ima uticaja na pilulu? Inače, probleme sa bešikom ovog intenziteta sam imala i pre nego što sam počela da pijem kontraceptivne pilule.
    Unapred Vam veliko hvala na odgvoru. Sve najbolje...pozdrav.

    Odgovoreno: 15. 01. 2009.
    • Postovana- pitanje vezano za urinarni trakt je domen urologa a ne moj. Ocito da je to Vasa slaba tacka i da cete sa tim morati da se pomirite. Ono sto ja znam je da kod E.C. u ishranu treba uvesti beli luk [ moze i perle] i da to povoljno deluje na resavanje ovog problema. Takodje sam cuo da zene [kod problema sa EC u brisu koriste caj od venca belog luka- 30 cm onog u sta je b.luk upleten se skuva u 1 l vode kao caj- pa probajte to. Takodje neke moje pacijentkinje su probleme sa upornim bakterijama resile homeopatijom pa Vam i to predlazem- jer ste koliko citam medicinu iscrpli. Sto se tice mog dela - Palitrex nece umanjiti efekat u ovih 7 dana, za ovaj caj koji ste naveli ne znam. Za stabilizaciju vaginalne flore pijte tbl. Laktogin-a po uputstvu- duze vreme.

Ostavite komentar


ZAKAZIVANJE 063/687-460