Planiram drugu trudnoću ali već tri meseca ništa. S obzirom da smo na prvoj radili više od godinu dana (trudnoća je protekla sasvim normalno) znači li da će tako biti i sa drugom? Molim Vas da mi kažete kako bi taj period mogla da skratim i eventualno koje analize da uradim? Analize na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, rubeole nisam radila ni kod prve trudnoće (pre godinu i šest meseci). Da li možda sada trebam da radim? Ono što sada znam je da postoji neka urinarna infekcija bez patogenih bakterija i candida koja je lečena. Da li je to možda prepreka trudnoći?
    Hvala

    Odgovoreno: 15. 01. 2009.
    • Strpljenje i iskustvo iz prve trudnoce su za Vas najbolji savet. Ako ste nestrpljivi procitajte moj tekst na sajtu o bracnom sterilitetu- tu su Vam dati protokoli ispitivanja oba partnera. Urinarna infekcija i kandida nisu prepreka trudnoci.