Mogu da probam, ali cinjenica da 14 meseci ne uspevate nije bas optimisticka. Osnovno je lecenje po antibiogramu- dakle dosledno i ampulirano (injekcije) i uz konsultaciju urologa. Dalje velike doze caja od brusnice (neogranicene kolicine) i obavezno neki uroantiseptik (opet u dogovoru sa urologom). Mislim da i narodna medicina (razlicite vrste cajeva) verovatno mogu pomoci , ali konsultacija sa iskusnim urologom je neophodna..

    Odgovoreno: 05. 12. 2007.
    • Povisene vrednosti prolaktina mogu biti uzrok steriliteta (prolaktin koci ovulaciju te su ciklusi anovulatorni- nema oslobadjanja jajne celije a posledica toga je sterilitet). Dostinex bi trebalo da sredi nivo prolaktina- i kada se to dogodi ciklusi ce postati ovulatorni a to cete utvrditi folikulometrijom (UZ-cno pracenje sazrevanja i oslobadjanja jajne celije). Ukoliko postoji problem u ovulaciji savet je stimulacija ciklusa (klomidom), izazivanje ovulacije (Pregnylom) i ciljani odnosi ili inseminacija. Naravno potrebno je da ste mikrobioloski sagledani (V+C bris, mikoplazma, toxoplazma, chlamidija i ureaplazma).U principu inseminacija Vam i nije potrebna ako postupite po savetu.