Poštovanje,
    Imam 24 god i interesuje me kakvo je Vaše mišljenje po pitanju uzimanja kontraceptivnih pilula? Mogu li one kasnije po prestanku uzimanja izazvati neke poremećaje u organizmu i koliko dugo preporučujete da se piju bez prekida?

    Odgovoreno: 14. 01. 2009.
    • Nisam protiv OK, ali ne besomucno i bez mere. Ukoliko je zena zdrava, bez problema sa koagulacijom krvi i grudima ja preporucujem uzimanje 9 meseci, zatim 3 meseca pauze [to je staromodni nacin koga se je drzim- mada danasnje pilule su niskodozazne i proizvodjac ne savetuje pauzu, ali ja da]. Takodje radjene su studije [nezavisne] koje potvrdjuju koristan efekat OK u smislu prevencije od karcinoma jajnika. Dakle ja preporucujem po navedenoj shemi i ne duze od 5 godina u ukupnom skoru.