Ve molam da mi odgovorite na moevo prasanje imam cista na jajnikot 1 sega se pojavila uste edna nemav mestrualen ciklus od 26 septemvi piev hormoni i dobiv no cistata ne mi pukna odnosno ne mi se ostrani sega maticniot lekar me praka na kiretaza za da ja ostranam sto da pravam i da li boli.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 12. 01. 2009.
    • Kiretaza nema nikakvog smisla i nece pomoci sigurno. Ukoliko cista nije velika (manja od 5 cm) , zatim tankih je zidova (koji nisu prokrvljeni-t.j. nemaju krvne sudove), bistrog sadrzaja i bez neravnina unutar ciste, sedimentacija mirna, moj savet je da 3 meseca bude na oralnoj kontracepciji. Ako i posle toga cista bude bila prisutna - operativni tretman (eventualno) i to laparoskopski.