Postovani Dr.Stefanovicu,imam 25 god i vec godinama imam problem sa pojacanim sekretom koji ima veoma neprijatan miris,nekada mi i komadi sekreta izlaze,kao da se raspadam,isla sam kod raznih ginekologa i oni mi uglavnom objasnjavaju kako je to normalno ali meni to uopste ne deluje tako.Na kraju sam na svoju ruku uradila testove na hlamidiju,mikoplazmu i ureoplazmu i sva tri testa su mi bila negativna a u vaginalnom brisu mi je ustanovljena saprofitna flora pa bi me interesovalo da li postoje jos neki testovi koje bih mogla da uradim kako bi ustanovila zbog cega imam taj strasan sekret,sta je uzrok toga i na koji nacin bi mogla da se konacno izlecim,ako je to uopste moguce!!!Hvala Vam unapred na odgovoru!!!

    Odgovoreno: 04. 12. 2007.
    • Po opisu Vi najverovatnije imate bakterijsku vaginozu- predominaciju anaerobnih bakterija cije prisustvo moze uzrokovati takvu problematiku. Probajte sa Vag. Orvagyl 1 uvece 7 dana , a posle toga Vag. Lactovag 2x1 5-7 dana. Posle terapije ponovite V+C bris. Ovo bi trebalo da pomogne.