Mene interesuje nešto vezano za matericu. Prvi pregled kad sam imala dr mi je rekla da mi je materica spuštena i da ću teško zatrudnijeti, kad sam otisla drugoj dr rekla mi je da mi je materica zavaljena i da mi je sve u redu da sam zdrava, otišla sam trećoj dr i ona mi je rekla da mi je maternica dignuta i rekla mi da imam policističan jajnik i 2 mjeseca sam pila klomifen. Da li je moguće da se ovo dešava sa maternicama jer nisam dugo u braku a tako želim bebu? Da li je moguće ako žena ima neku prehladu da zbog toga ne može da ima djecu? Kakvi se čajevi tad preporučuju, mislim šta je najbolje da se pije?

    Odgovoreno: 08. 01. 2009.
    • Materica moze biti zavaljena [nagnuta prema pozadi umesto prema napred] i to nije patolosko stanje vec normalno, ali kod manjeg broja zena. Kod takvih slucajeva se savutuju odnosi otpozadi ili podizanje karlice i nogu [na zid] posle odnosa 10-tak min-te je to savet za Vas. O problemima steriliteta u braku i protokola ispitivanja procitajte u mom tekstu na sajtu Bracni sterilitet