Poštovani doktore,
    Patim od hronične upale mokraćnih kanala (uzrok E. Coli), i trenutno sam u sedmoj nedelji trudnoće. Pošto sam osetila prve simptome infekcije prošle nedelje, pila sam Uvin čaj 2 puta dnevno tokom sedam dana. Medjutim, juče sam videla da je u mnogim zemljama (USA, Engleska) ovaj čaj zabranjen tokom trudnoće. Sada sam u velikom strahu i razmišljam da li da nastavim sa trudnoćom (koju jako zelim).
    Kakvo je Vaše mišljenje? Da li je moguće da sam svojim postupkom nanela štetu plodu?
    Hvala najlepše.

    Odgovoreno: 08. 01. 2009.
    • Slobodno nastavite trudnoću, ali ne pijte više Uvin čaj već čaj od Brusnice. Uvin čaj deluje depresivno na krvnu sliku kod duže upotrebe. Uradite urinokulturu, jedite beli luka i pijte čaj od brusnice [antibiotik po antibiogramu].